1898 - Cennik aparatów i przyborów fotograficznych Edmunda Brodkowskiego

Główny Cennik Aparatów i Przyborów Fotograficznych Edmunda Brodkowskiego we Lwowie.

Ze wstępu:

"Oddając w ręce Szanownej Publiczności ten nowy cennik pozwalam sobie zwrócić szczególniejszą uwagę na to, iż postanowiłem konkurować z innemi firmami nie na podstawie pustych frazesów i wygodnych haseł, lecz dobrocią, świeżością i, na co główny kładę nacisk, taniością towaru.
       Jako zawodowy znawca sztuki fotograficznej, staram się przede wszystkiem o towar doborowy, wiedząc co to za męka, zwłaszcza dla początkujących amatorów fotografii, gdy im się zdjęcia i kopie nie udają.
       Ja pragnę każdemu gościowi, a zwłaszcza fotografom początkującym służyć jak najchętniej radą i wskazówką i przedstawiam im zawsze towar do wyboru - w różnych gatunkach i różnej ale zawsze umiarkowanej i o ile możności jak najniższej cenie, woląc poprzestać na małej prowizyi, ale mieć za to odbyt (tak w oryginale) wielki.
        Porównanie zresztą moich cen z cenami firm innych przekona każdego, iż w kraju można kupić dobry towar i taniej jak gdzieindziej".

Edmund Brodkowski
we Lwowie, ul. Batorego l.22.

 

Edmund Brodkowski - odznaczony na wielu wystawach międzynarodowych polski producent aparatów fotograficznych. Cennik zawiera opis sprzedawanych oraz produkowanych przez Brodkowskiego kamer, artykułów fotograficznych oraz materiałów fotochemicznych. Wydanie 1898 rok.

Kompletny cennik zawiera 98 stron. Załącznik stanowi fragment publikacji. W celu otrzymania całego katalogu w postaci PDF proszę o kontakt mailowy.

Cennik zamieszczono dzięki uprzejmości Pana Janusza.